Aranżacja pokoju dziennego z sypialnią

Zawartość wpisu / Spis treści

Mieszkanie w kawalerce wymaga interfunkcjonalności. Wydzielenie poszczególnych funkcjonalnych stref to idealny sposób na hybrydę wielu pomieszczeń w jednym. Połączenie sypialni z pokojem dziennym nie jest rzadkością – szczególnie w dużych miastach. Z uwagi na bardzo duży popyt na mieszkania, ich powierzchnie stają się coraz mniejsze. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka pomysłów na efektywną (i efektowną!) aranżację pokoju dziennego z sypialnią.

Klucz to wydzielenie przestrzeni

Choć mówi się, że z pustego to i Salomon nie naleje, możecie nam wierzyć – nawet najmniejsze pomieszczenie dużo zyska dzięki funkcjonalnym strefom. W pierwszej kolejności, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy strefę sypialnianą chcemy oddzielić – w miarę możliwości – od strefy dziennej. Jeśli tak, świetnie sprawdzą się do tego… zasłony! Zasłony skutecznie pełnią funkcję ścianek działowych, a nawet mają nad nimi przewagę. Dodają wnętrzu przytulności, nadają styl i poprawiają akustykę. Wydzielona strefa sypialniana może składać się z łóżka i stolika nocnego – zasłonięte zasłoną nie będą widoczne, kiedy zaprosimy gości. Dodatkowo, zasłony w otoczeniu miejsca do spania sprawiają wrażenie baldachimu – skutecznie gwarantują nam spokojny sen. W tym przypadku, aranżacja pokoju z sypialnią umożliwia nam prawie taki sam komfort, jak w przypadku dwóch osobnych pomieszczeń.

Źródło grafiki: lovingit.pl

Jeśli zależy nam na dobrych walorach akustycznych w naszej wydzielonej strefie sypialnianej, warto wybrać odpowiedni do tego materiał. W tym przypadku świetnie sprawdzą się materiały o dużej gęstości – uda im się nieco wytłumić dźwięki. Dodatkowym sposobem może okazać się zamówienie zasłony z podszewką lub tej wykonanej z całkowicie zaciemniającego materiału. Kwestia karnisza – najlepiej sprawdzą się szyny karniszowe KS, który umożliwiają swobodne sunięcie zasłon po prowadnicach. Dodatkowo, warto zaopatrzyć taki karnisz w listwę maskującą. Całość będzie wyglądać bardzo schludnie, a wydzielona sypialnia nie będzie mieć prześwitów.

Źródło grafiki: stadshem.se

Aranżacja pokoju dziennego z sypialnią w wersji otwartej

Zdecydowanie częściej możemy spotkać się z otwartą aranżacją pokoju dziennego i sypialni. Taki efekt często pozwala zaoszczędzić miejsce. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się rozkładana sofa. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb, możemy wybrać duży narożnik lub rozkładaną wersalkę. Ważne jest, żeby nasz miejsce do spania zapewniało nam komfort.

Źródło grafiki: apartment.selbermachendeko.com

Wybierając nietypowe łóżko, może warto wydać nieco więcej na lepszą jakość pianek i sprężyn? Musimy mieć na uwadze fakt, że sofa w kawalerce jest bardzo często używana i to na wiele sposobów. Codziennie ją rozkładamy i składamy, siedzimy na niej, leżymy, czasem jemy… Im lepsza będzie jej jakość – tym dłużej nam posłuży. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór specjalnego materiału obiciowego, który nie wchłania płynów. Wysokojakościowy impregnowany welur będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, a dodatkowo podobny materiał będziemy mogli zastosować jako tkanina na efektowne zasłony.

Źródło grafiki: ikea.com

Aranżując salon, który jednocześnie musi być sypialnią, powinniśmy uważnie dobierać meble. Świetnie sprawdzą się te na kółkach. Ich mobilność pozwala zmienić wnętrze w zaledwie kilka chwil. Projekt takiego wnętrza musi być dopasowany do nas. W zależności od naszego trybu życia, kawalerka będzie wyglądać inaczej i – tym samym – będzie odpowiadać na inne potrzeby.